Апликација

добредојде

За нас

Основана во 2001 година

QIDI CN е професионално претпријатие кое главно се занимава со производство на електронски кабли, жици, склопување кабли, електронски додатоци и електронски конектори.Нашите производи широко се користат за компјутерски, електроника, медицински, телекомуникациски, воени, автомобилски, индустриски и други електронски OEM со високи перформанси.

сектори

Индустрија за сервисирање

QIDI CN е професионално претпријатие кое главно се занимава со производство на електронски кабли, жици, склопување кабли, електронски додатоци и електронски конектори.Нашите производи широко се користат за компјутер, електроника, медицински, телекомуникациски, воени, автомобилски, индустриски и други електронски OEM со високи перформанси. Нашата компанија е основана во 2001 година, од над 22 години развој, компанијата има вработено повеќе од 200 вработени, со површина од над 5.000 квадратни метри, ги обработивме високотехнолошките производствени и тест капацитети, во меѓувреме ги зедовме професионалните техничари и менаџери како наше богатство и поправавме силен технички развој, добар квалитет и разумна цена за да ви служиме.Бизнисот на компанијата има проширен развој и има големо подобрување на квалитетот по имплементацијата на ISO9001, UL сертификатот.

 • Склопување на кабел QDCA011

  Ние произведуваме и снабдуваме интегриран кабел/жичен ремен за најширокиот спектар на производи за широка потрошувачка, како што се: ①RG6 RG174 RG8 RG142 RG58 RG213 PE/PVC обвивка Коаксијален кабел ②Коаксијален кабел LMR240 ③0LPEZHP6C. IPEX до RP-SMA Антена RFJumper Склоп на RF кабел со SMA конектор ⑤RG142 Двојна сребрена обложена бакарна плетенка SMA кабел за адаптер за жица Продолжете RF коаксијален кабел SMA до SMA Машко Женски RG142 Кабел ⑥Коаксијален кабел LMR400 ⑦RG4G2G2G2R1 40 LMR3...

 • Склопување на кабел QDCA010

  ✔ КОМПАТИБИЛЕН СО СИТЕ РУДАРИ НА ХЕЛИУМ: RP-SMA машки конектор компатибилен со сите познати рудари за хелиум Hotspot HNT.Небра RAK Bobcat Syncrobit Sensecap.Компатибилен е и со: безжичен мрежен рутер, WiFi AP Hotspot Modem, WiFi USB адаптер, Desktop PC безжичен Mini PCI Express PCI-E адаптер за мрежна картичка.✔ НИСКИ ЗАГУБ НА СИГНАЛ: Нашиот кабел Raigen-400 со највисоки перформанси, коаксијален 50 Ohm.Изработен со алуминиумски проводник обложен со бакар и ПВЦ јакна со двојна заштита заштитена од УВ зраци.Надвор од изведба...

 • Автомобилски ремен QDAWH002

  lАвтомобилските жичани појаси на QIDI CN се произведуваат под контрола на системот TQM на QIDI CN.● Опрема за жици, тела за тест табла, монтажни тела и специјални алатки, исто така, се произведуваат во куќата, под контрола на системот TQM на QIDI CN.lQIDI CN може да им обезбеди на нашите клиенти конкурентни цени со исто ниво на квалитетни перформанси со користење на локални еквивалентни компоненти.● Имаме експертиза за производство на автомобилски приклучоци за жица/кабел, TS16949 и ISO9001-2015 ...

 • Автомобилски појаси QDAWH003

  Жичаните појаси на QIDI CN се произведуваат под контрола на системот TQM на QIDI CN.Тела за жици, тела за тест табла, монтажни тела и специјални алатки, исто така, се произведуваат во куќата, под контрола на системот TQM на QIDI CN.QIDI CN може да им обезбеди на нашите клиенти конкурентни цени со исто ниво на квалитетни перформанси со користење на локални еквивалентни компоненти. Имаме експертиза за производство на прицврстувачи за жица/кабел.Ние произведуваме и снабдуваме интегрирани...

Професионална доверба

Најнови производи

Ова се најновите on-line производи со комплетни функции и гаранција за квалитет

Наша предност

 • Наш лидер во производството на електронски производи.

  Производ

  Наш лидер во производството на електронски производи.

 • Нашата работилница има обединет и прогресивен тим.

  Работилница

  Нашата работилница има обединет и прогресивен тим.

 • Нашата опрема може да произведува различни видови електронски производи.

  Уред

  Нашата опрема може да произведува различни видови електронски производи.

Вести

 • Првата кинеска производствена линија на микро-LED панели со микро-дисплеј базирана на силикон со големи димензии е официјално завршена
  2023 година12/07

  Првиот кинески Mi...

  На 6 декември 2023 година, според извештајот од Одборот за иновации на науката и технологијата Daily, првата производна линија на микро-LED панели со микро-дисплеј базирана на силикон во Ксиан Саифулеси Се...